Politika nustato prevencijos priemonių sistemą kurti saugiai darbo aplinkai, numatyti ir įgyvendinti efektyvias ir veiksmingas prevencijos priemones, siekiant apsaugoti darbuotojus nuo smurto ir priekabiavimo bei padėti darbuotojams aiškiai ir tiksliai suprasti galimas smurto ir priekabiavimo darbe apraiškas, atpažinti jų požymius bei žinoti teisinės gynybos būdus.
Smurtas ir priekabiavimas – vieno ar kelių asmenų nepriimtinas elgesys, galintis pasireikšti įvairiomis formomis, kurių vienos nustatomos lengviau negu kitos, tai elgesys, kai vienas ar daugiau vadovų ar darbuotojų siekia įžeisti arba įžeidžia darbuotojo orumą, siekia daryti arba daro neigiamą įtaką jo emocinei sveikatai ir (arba) siekia sukurti arba sukuria priešišką darbo aplinką.
Smurtu laikomas asmens(-ų) veikimu ar neveikimu kitam(-iems) asmeniui(-ims) padaromas tyčinis fizinis, psichinis, seksualinis, ekonominis poveikis, susijęs su darbu, dėl kurio darbuotojas patiria arba gali patirti neturtinę ar turtinę žalą.
Priekabiavimas – nepageidaujamas elgesys, kai lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos pagrindu siekiama įžeisti arba įžeidžiamas asmens orumas ir siekiama sukurti arba sukuriama bauginanti, priešiška, žeminanti ar įžeidžianti aplinka.
Darbuotojas, pagrįstai manantis, kad patyrė ar galimai patyrė smurtą ar priekabiavimą, turi teisę apie tai pranešti žodžiu arba raštu Klubo direktoriui ar paskirtam atsakingam asmeniui.
Atsakingas asmuo, į kurį galima kreiptis dėl Smurto ir (ar) priekabiavimo prevencijos politikos įgyvendinimo yra Klubo darbuotoja Vaida Gailiūnienė, el. p. vaida.gailiuniene@klubasverdene.lt
Galimai patirtus ar pastebėtus smurto ar priekabiavimo atvejus nagrinėja ir prevencines priemones siūlo Klubo direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.
Naudinga informacija ir nuorodos: