Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas

Apie neformaliojo švietimo įstaigų optimizaciją

2023 m. rugsėjo 12 d. neformaliojo švietimo įstaigų vadovams buvo pranešta apie Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų, moksleivių kūrybos namų, moksleivių kūrybos ir mokymo, turizmo ir saugaus miesto centrų optimizaciją likvidavimo būdu prijungiant prie Sostinės vaikų ir jaunimo centro „Hobiverse”
2023 m. rugsėjo 20 d. Vilniaus miesto tarybos 6-jame posėdyje buvo kalbama apie neformaliojo švietimo įstaigų optimizaciją. Siūlome susipažinti ir išreikšti savo nuomonę.

https://www.facebook.com/miroslava.masel/posts/853068696186603/?vh=e&extid=MSG-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C

 

Skaičiai skaičiai. Kur vaikas? Kur žmoniškasis faktorius? Griaunam, ardom tai, ką vėliau, kitiems reikės atstatyti. Apgailestaujame, bet gerbiama vicemerė pateikė neteisingus duomenis apie Vilniaus vaikų ir jaunimo klubus lankančių mokinių skaičius ir administracijos išlaidų kaštus. Taip pat liūdna , kad daugeliui spec. poreikių vaikams bus užkirstos galimybės į ugdymą, į saviraiškos ir kūrybiškumo lavinimą, visiems moksleiviams į jaukią, saugią aplinką, galimybę turėti tai šalia gyvenamos vietos. Vilnius bus vienintelis miestas, kuriame bus panaikintos biudžetinės neformaliojo švietimo įstaigos.

Komentarai po įrašu..

Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Kregždutė”

…autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams rekomenduojamos saugios, namų aplinką primenančios patalpos, nes didelės patalpos jiems kelia nerimą, aplinkos baimę
Vida Židonienė

Ar kokybė yra tik pastatas? Kas pamatavo kokybę daugiabučio cokoliniame aukšte, ar didelis vaikų centras jau savaime kokybė?!
Būtent nedideliuose klubuose vaikai randa asmeninį santykį, dėmesį ir ugdymo greitį, kuris tinka konkrečiai tam vaikui. Tai taip reikalinga ypač dabar, kai niekas niekam laiko neturi! Mažos grupės, mažos klasės, individualus dėmesys kiekvienam- tai prabanga! Sutinku. Miestas sutaupys 1 milijoną! Bet ar turime ką nors brangesnio už vaikus! Bėdžių sostinė
Hobiverse?! O lietuviškai, gerb. vicemere ?

Gražina Genė

Panašu, kad „reformos” – tik priedanga kaip įmanoma greičiau išparduoti Senamiestyje esančias patalpas. Klubų patalpoms sąmoningai neskiriamas finansavimas atnaujinimui, kad jos taptų netinkamos vykdyti veiklą… bet PARDUOTI labai tinka. Taip jau įvyko su bene seniausiai Vilniaus senamiestyje veikusiu „Ąžuoliuko” klubu. Schemutė jau aiški: pirmiausia padaro padaliniu, tuomet sujungia su kitu klubu, o tada… išmeta iš patalpų į gatvę, nesuteikiant veiklai vietos. Nereikia būti naiviems, tikint „reformų” gėriu…

Liudmila Stašinska

Panašu kad p.pavaduotojai trūksta kompetencijos. Tai keli vaikai tai 10 000 . Tai keli klubai tai…..12. Saugok Dieve nuo tokių profesionalų, kurie sugeba tik griaut, ardyt, naikint.
Apgailėtinas požiūris į vaikus. Prisidengiama gerais tikslais, o iš tikro atimamos patalpos ir naikinami būreliai.

Diana Banuskeviciute

Labai viliuosi ,kad atsiras žmonių ,kurie vicemerei padės pamatyti save iš šalies ir supažindins ją su jos pačios komentarais .. Čia tas atvejis kai svetima gėda ausis kaitina ..Abejoju ar ji bent vieną klubą yra aplankiusi ir mačiusi kokie vaikai ten susirenka ,ką jie ten veikia ,kas būna šalia jų ….Gėda.

Andrius Makare Makarevičius

Galvoju, kad pertvarką daro žmonės, kurie nelabai gaudosi realybėje.Tai 10000 vaikų, tai 12 klubų po 200vaikų��
Taip, ne visos patalpos yra tinkamos. Tai suteikite tinkamas, ne sujungt į vieną.Centras ir taip perkrautas, rajonuose(justiniškės, lazdynai ir t.t.) turėtų daugėti tokių vietų( arčiau vaikų).
Modernizacija gerai, bet ne nuo ten pradedama.

Aušra Puodžiūnienė

Reformas daro žmones, kurie niekad nedirbo jaunimo klube ar kitoje švietimo įstaigoje , tad ko galima tikėtis….Apgailėtina….