MOKYTOJAS

Šarūnas Šimelionis

Šarūnas Šimelionis

Šarūnas Šimelionis – ilgametę patirtį sukaupęs bei pripažinimą pelnęs gitaristas, kompozitorius. Muziką kaip dvasios terapiją įvardijantis menininkas nebeįsivaizduoja savo kasdienybės be akordų skambesio pripildytos ir pačiomis nuoširdžiausiomis melodijomis užlietos tylos. Juk „Muzika nuplauna nuo sielos kasdienio gyvenimo dulkes“ (P.Hoegas).

O visko pradžia buvo gan netikėta: 15–16 metų paauglys, žaisdamas futbolą, susilaužė koją… Traumą gavo prieš pat gimtadienį, tad atėjus šventei senelis nei iš šio, nei iš to padovanojo gitarą.

Galbūt siekdamas pradžiuginti anūką, nukreipti jo mintis kita linkme, o gal trokšdamas paskatinti toliau žengti muzikiniu keliu, nes meilė muzikai nedingsta niekur.

Vaikystėje mintas muzikos mokyklos slenkstis ir rankose laikytas klarnetas, vėliau – dienos Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, pamokos pas žymiausius to laikotarpio profesionalus.

Taigi negalėdamas sportuoti paauglys su dideliu užsispyrimu bei ryžtu kibo į gitaros pažinimo subtilybes. Pirmuosius keletą akordų parodė kaimynas, po to intuicijos vedamas tapo garsaus mokytojo Stasio Daugirdo mokiniu.

„Stasys Daugirdas apvertė mano pasaulėlį ir iš mažo upokšnio atvedė prie žinių ir suvokimo jūros“, – prisiminimais dalijosi muzikantas.

Gitaristas su dideliu dėkingumu ir meile prisimena pažintį su šviesios atminties kompozitoriumi Miku Vaitkevičiumi: „Jis mane dar jaunutį pastebėjo ir padrąsino mokytojauti Balio Dvariono ir „Lyros“ muzikos mokyklose, kuriose įgavau labai vertingos praktinės patirties dalinantis gitarinėmis žiniomis…“

Niekada savęs neribojęs stilistikoje, kompozitorius savo kuriamą muziką apibūdina kaip garsus, plaukiančius iš vidaus. Truputis džiazo, šiek tiek flamenko ir, žinoma, klasikinės gitaros ritmų, persipinančių tarpusavyje ir teikiančių jaukų skambesį.

Š. Šimelionis įsitikinęs, jog be atkaklaus darbo, visa tai tebūtų slydimas paviršiumi, tad stengiasi jokiu būdu nesustoti vietoje, o nuolatos tobulėti.

Prieš daugiau nei aštuonerius metus, vedamas neblėstančio entuziazmo ir troškimo dalintis sukauptomis žiniomis, menininkas pradėjo dirbti Vilniaus vaikų ir jaunimo klube „Verdenė“. Čia Šarūnas kiekvienais metais lyg magnetas pritraukia vis daugiau jaunuolių, norinčių mokytis ir pažint gitaros paslaptis.